Menü
Yukarı Kaydır

Erken yaşta tanıştığı elektronik müziğe âşık olan İstanbul doğumlu müzisyen, müzik üretim yolculuğuna henüz 16 yaşındayken arkadaşları için altyapılar hazırlayarak başladı. Seneler içerisinde birçok farklı müzik tarzıyla tanışan widerberg’ün minimalist kişiliği onu yalın müziğe yönlendirdi. Bazen bir fotoğraftan bazen bir filmden bazen yalnızca gün içinde karşılaştığı durumlardan ilham alan widerberg, kalıplara sığdıramadığı düşüncelerini müziği ile dışa vurmayı tercih ediyor.

Derin ve güçlü. widerberg’ün müziği ancak bu kelimeler ile ifade edilebilir. Yakın arkadaşının ısrarı üzerine yalnızca kendisi için kaydettiği şarkılardan birkaçını internete yükledikten sonra kısa sürede aldığı büyük ilgi ve olumlu yorumlar widerberg’ün yolculuğunu başlatmış oldu ve Almanya merkezli STIG Records’tan ilk resmi projesini yayınladı.

Yayınladığı tekliler haricinde, 2020 yılında Pulitzer ödüllü The New York Times gazetesi muhabiri Ian Urbina ile birlikte hazırladığı ‘The Middlemen’ ve 2021 yılında yine Ian Urbina ile birlikte dünyaca ünlü dilbilimci Noam Chomsky’nin konuşmalarından ve derslerinden kesitler içeren ‘Destroying the Commons’ isimli çalışmalarını paylaştı. widerberg’ün şarkıları kısa zaman içerisinde 2 Milyon dinlenme eşiğini geçti ve Anjunadeep, Cercle, Black Hole Recordings, Chill Nation, Solomun, Matan Caspi gibi dünyaca ünlü plak şirketleri ve DJ’ler tarafından desteklendi.

Müzik prodüksiyonlarının yanı sıra playlist küratörlüğüyle de dikkatleri üzerine çeken widerberg, oluşturduğu Spotify playlistleri ve YouTube kanalı ile yüz binden fazla takipçisi için Melodic Techno, Dark Techno ve Progressive House müziğinin nabzını tutuyor.

İletişim

management (at) widerbergmusic.com

Booking requests: [email protected]